Helal Güvence Sistemi (HGS)

Firmamız dünya çapında tanınan ve uluslararası Sistem Kalite Belgelendirme hizmeti veren bir kuruluştur. Yetki kapsamında vermiş olduğumuz helal ürün sertifikası sayesinde dünya çapında bu sertifika logosunu taşıyan ürünler kaliteli görülmekte ve kabul edilmektedir. Talep eden kuruluşlara helal güvence sistemi ile ilgili eğitimler ve seminerler verilmektedir.

Helal Belgesi Nedir?

Müslüman toplumların yoğun yaşadığı ülkelerde, gıda maddelerinin İslami şartlara göre üretilmesi için denetim mekanizmasının çalışmasını, ürünlerin belirlenen standartlara göre, helal hammaddeler kullanılarak üretilmesini sağlayan belgeye helal belgesi denilmektedir. Bizler tarafsız bir firma olarak tüm Müslüman ülkelerde yapılan üretimler için belgelendirme işlemleri yapmaktayız. Belgelendirme işlemi öncelikle hammadde ve diğer maddelerin seçim işlemi ile başlamakta, son tüketiciye ulaştırılana kadar devam etmektedir. Helal güvence sistemi ile hammadde üreticileri ve gıda üreticileri bilgilendirilmektedir.

Belgelendirme Faydaları

Helal ürün belgelendirme işlemleri hem üretici hem de tüketici açısından faydalıdır. Helal ürün sertifika logolu ürünler tüketiciler tarafından güvenli seçilmektedir. Gıda ürünlerinin hazırlanması, paketlenmesi, saklanma koşulları denetim altında yapılmaktadır. Üreticiler açısından dünya genelinde artış gösteren helal ürün ticaretinde rekabetin içerisinde yer almalarını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda firmanın diğer Müslüman ülkeler tarafından tanınmasını sağlayacaktır. Helal belgesi ile ürünler daha sağlıklı ve kaliteli olarak üretilecektir. Sistem Kalite Belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde almış olduğunuz belge ile uluslararası alanda yapılan gıda fuarlarına katılma hakkına sahip olabileceksiniz.

Belgelendirme İşlem Süreçleri

Helal güvence sistemi eğitimlerine katılan ve helal belgelendirme sahibi olmak isteyen kuruluşlar, firmamızda müracaat ederek işlemlerini başlatabilirler. Talep eden kuruluşların öncelikle sistemlerini kurmuş ve sürdürülebilir duruma getirmiş olmaları gerekir. Firmamıza başvuru yaparak karşılıklı sözleşme imzalanır ve işlem süreci belirlenir. Belirlenen takvime göre belgelendirme talep edin kuruluşun tüm tesis ve üretim ünitelerinde incelemeler yapılır. Yapılan incelemelerde eksiklikler varsa giderilmesi sağlanır. Belirlenen standart sağlandıktan sonra firma için hazırlanan helal belgesi verilir. Helal belgesini alan firma üretimlerinde helal logosunu kullanarak üretimlerine başlayabilir. Belgelendirmeler süreli olarak yapılmakta ve her yıl standartlara uyup uymadığı, helal ürün kullanıp kullanmadığı düzenli olarak denetlenmektedir.

Hemen Ara