• Atatürk Mahallesi, 2025. Sk. 52 35430, Urla İzmir
  • Pzt - Cum: 09:00-18:00 Cmt-Pzr: Kapalı

Helal Sertifikası

Helal Sertifikası

Müslüman insanların güvenli bir şekilde gıda tüketebilmeleri için gıda üretici firmaların helal gıda sertifikası bulunması gerekir. Firmamız helal sertifikası veren firmalar arasında yer almakta ve talep eden firmalarda denetleme yaparak istedikleri belgeleri düzenlemektedir. Helal belgelendirme gıda üretiminde kullanılacak olan hammadde ve katkı maddelerinin İslami şartlara uygun olarak hazırlanmasını ve gıda ürünlerinin üretilmesini amaçlamaktadır. Firmamız yetkili ve tarafsız bir kuruluş olarak müracaat eden firmalarda belirlenen standartlara uyup uymadığı, kullanılan hammaddelerin seçimi gibi tüm incelemeleri yaparak firmalara belgelendirme hizmeti vermektedir.

Belge Almak

Helal sertifikası nasıl alınır? Halal Certifaciton Services olarak ihtiyacınız olan Sistem Kalite Belgelendirme hizmetlerini sizlere sunmaktadır. Firmamız helal sertifikası nereden alınır? Sorusunun en iyi cevabıdır. Helal belgesi alabilmeniz için öncelikle tesis yapısının uygun olması ve kullanılacak tüm hammaddelerin İslami hükümleri uygun ve helal belgesi olması gerekir. Belgelendirme işlemlerinde ilk süreç ürün seçimidir. Üretim koşulları, üretilen ürünlerin paketlemesinde kullanılan malzemeler, saklama şartları gibi tüm işlem aşamalarının helal belgesi için belirlenen standartlara uygun olması gerekir. Firmamız tüm bu aşamaların denetimlerini yapmakta ve denetim sonucu olumlu bulduğu kuruluşlara belgelendirme yapmaktadır.

Belgelendirme İşlemleri

Sistem Kalite Belgelendirme yetkisi bulunan firmamız ve helal sertifika veren kurumlar belgelendirme sürecinde yapılan işlemleri belirli bir prosedüre göre yapmaktadır. Helal sertifikası veren kuruluşlar talepte bulunan firmanın öncelikle tesislerini kurmuş olmasını ve faal durumda bulunmasını, işlemlerini sürdürebilir konumda bulunmasını istemektedir. Bu aşamadan sonra firma başvuruda bulunur ve firmamız ile sözleşme imzalayarak işlemleri başlatabilirler. Talepte bulunan firma ve tesislerinde incelemeler yapılır. İnceleme olumlu geçerse firmaya helal belgesi düzenlenir ve teslim edilir.

Helal Belgesinin Sağladığı Fayda

Son yıllarda Müslüman insanların yaşadığı bölgelerde helal sertifikalı markalar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Helal logolu ürünler tüketicilerde güven oluşturmakta ve gıda ürünlerinin İslami şartlara uygun olarak üretildiğini göstermektedir. Her tüketici almış olduğu gıda ürününün neler içerdiğini nasıl üretildiğini bilmek istemekte ve tüketirken güvenle kullanmak istemektedir. Helal belgesi insanlarda güven oluşturmakta ve gıda sektöründe rekabetin oluşmasını sağlamaktadır.

Atatürk Mahallesi, 2025. Sk. 52 35430, Urla İzmir
Pzt - Cum: 09:00-18:00
Cmt-Pzr: Kapalı