CICOT Helal Belgesi

CICOT Helal Belgesi

Genel Tarafından Oca 10, 2024 Hiç Yorum Yok

CICOT, Tayland’ın İslami birimler meclisidir ve ülkedeki Müslüman hayatının düzenlenmesi ve İslami işlerin yönetilmesiyle görevlidir. CICOT aynı zamanda yurt dışından ihracat yapmak isteyen firmalara helal sertifikası da vermektedir. Ülkede Müslüman nüfus yoğunluğu yüksek olduğundan, özellikle Güney kesimlerde, CICOT’a hem idare ve insani ilişkilerde ihtiyaç duyulmaktadır hem de bu bölgelerdeki insanların helal gıda tüketme ihtiyacına cevap vermekle yükümlüdür. Tayland özellikle son yıllarda helal gıda belgesi vermek konusunda büyük gelişmeler göstermektedir. Bu amaçla başka ülkelerle anlaşmalar yapılmakta, akreditasyon verilmekte ve fuarlar düzenlenmektedir.

CICOT Helal Sertifikası’nın Faydaları

Tayland, ülkeye gelen Müslüman turistlerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek, ülkede hijyenik gıdaya ulaşımı artırabilmek ve hızla artan helal gıda sektöründe sağlam bir yer alabilmek için helal sertifikasyonuna büyük önem vermektedir. Yapılan fuarlarda Türk iş adamları ile de beraber çalışmak istediğini belirten Taylandlı firmalar, ürünlerinizi satmak için yeni bir Pazar yeri sağlayabilir. Tayland’daki Müslüman halka hitap edebilmek için CICOT helal sertifikası almanız büyük bir adım olacaktır. Tayland sadece helal belgesi vermekle kalmıyor aynı zamanda yeni nesil teknoloji ve bilime de ayak uyduruyor. Ülkeye gelen turistlere helal gıda pişiren restoranların yerini gösteren bir uygulama geliştirilmiştir. Ayrıca CICOT helal sertifikası verirken ürünleri laboratuvarda bilimin ışığında analiz edip onaylamaktadır. Helal belgesine bu kadar önem veren bir ülkeye ihracat yaparken helal sertifikası almak firmanızın itibarına ve satış oranına doğrudan katkı sağlayabilir.

CICOT Helal Sertifikası Nasıl Alınır?

Tayland’ın en çok önem verdiği konulardan biri ürün kadar sürecin de önem arz etmesidir. Bu yüzden helal belgesi başvurusunda bulunurken hem ürün maddelerinin hem de hazırlanış sürecinin hiçbir noktasında haramlık olamamasından emin olmak gerekir. CICOT helal sertifikası başvurusunda bulunurken gereken belgeleri hazırlayıp iletmeniz gerekir. Daha sonra görevlilerce ürününüzün helalliği test edilir. Bu test süreci hem teknolojiden hem de bilimden faydalanılarak profesyonel kişilerce yapılır. Bu testleri geçer ve istenen belgeleri eksiksiz bir biçimde iletirseniz CICOT helal belgesi alabilirsiniz. Web sitemizde bulunan helal sertifikası formunu doldurarak bu süreci daha da kolaylaştırmak için bizden de yardım alabilirsiniz.

No Comments

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir